Składka Zdrowotna & umowa zlecenie- różne tytuły do ubezpieczenia

Składka Zdrowotna & umowa zlecenie- różne tytuły do ubezpieczenia W poprzednim artykule omówiliśmy, komu potrącana jest składka zdrowotna, gdy pracuje na podstawie umowy zlecenia. Zatem warto przeczytać najpierw „Składka zdrowotna w umowie zlecenia” W tym artykule omówimy przypadki potrącania składki zdrowotnej, gdy pracownik ma kilka tytułów do ubezpieczenia zdrowotnego. Te same przepisy obowiązują oczywiście w przypadku, gdy mówimy o umowie agencyjnej lub umowie o świadczenie usług.

Umowa zlecenia i umowa zlecenia

Osoby, które pracują na tak zwanym etacie, często przyjmują dodatkowe zlecenia w ramach właśnie umowy zlecenia. W tej sytuacji składkę zdrowotną musimy opłacać z każdego tytułu odrębnie, nie ma znaczenia czy wykonujemy zlecenie dla swojego pracodawcy, czy dla innego podmiotu.

Osoba wykonująca pracę na podstawie kilku umów zlecenia podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu, z każdej z zawartych umów. Składkę wyliczamy odrębnie od każdej umowy.

Składka Zdrowotna & umowa zlecenie- różne tytuły do ubezpieczenia

Umowa zlecenia na urlopie wychowawczym

Osoba, która przebywa na urlopie wychowawczym, może podjąć pracę na umowę zlecenia. W obu przypadkach otrzymuje wynagrodzenie. W takim przypadku składka zdrowotna obowiązuje tylko z tytułu umowy zlecenia.

Przeczytaj też: Kto jest właściwym płatnikiem składek ?

Składka Zdrowotna & umowa zlecenie- różne tytuły do ubezpieczenia

Jeśli nie chcesz marnować czasu stojąc w korkach, by dojechać do biura poszukaj innego rozwiązania. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu.

Umowa zlecenia a prawo do emerytury lub renty

Osoba, która nabyła prawo do do emerytury lub renty też może podjąć pracę na podstawie umowy zlecenia. W tej sytuacji, jest zobowiązana do opłacania składki zdrowotnej, także z tytułu umowy zlecenia. Nie tylko z tytułu renty lub emerytury.

Składka Zdrowotna & umowa zlecenie- różne tytuły do ubezpieczenia –

Umowa zlecenia z doktorantem

Jeżeli doktorant zawarł umowę zlecenia, podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu tylko z tego tytułu. Stypendium doktoranckie jest zatem wolne od potrąceń

Szukasz wirtualnego biura? Zerknij na strony naszych partnerów!

Wirtualne Biuro Poznań

Wirtualne Biuro Kraków

Szukasz czegoś we Wrocławiu?

Wirtualne Biuro Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *