Pożyczka leasingowa ile o niej wiesz ?

Pożyczka leasingowa ile o niej wiesz ? Obecnie istnieje wiele opcji dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Jedną z takich opcji jest pożyczka leasingowa. Ale dla kogo jest przeznaczona?

Pożyczka leasingowa jest praktycznie taka sama jak kredyt bankowy, ale proces jej uzyskania jest znacznie szybszy. Osoba, która decyduje się na pożyczkę leasingową, staje się właścicielem przedmiotu umowy od momentu jego zakupu za środki z pożyczki. To swoisty połączenie kredytu i leasingu. Dzięki temu rodzajowi finansowania możesz sfinansować zakup różnych rzeczy, takich jak:

Jeśli dotyczą Cię te kłopoty zapewne szukasz oszczędności. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu.

  1. Urządzenia medyczne.
  2. Pojazdy ciężarowe.
  3. Maszyny i urządzenia produkcyjne.
  4. Komputery.

Najczęściej pożyczkę leasingową wybierają branże budowlana (do zakupu maszyn budowlanych) oraz rolnicza (do nabycia maszyn rolniczych lub naczep). Warto dodać, że pożyczka ta jest odpowiednia dla osób, które chcą nabyć przedmiot na fakturze VAT marża, potrzebują wsparcia de minimis lub planują finansować instalację fotowoltaiczną.

Warto jednak pamiętać, że nie jest to rozwiązanie do spłaty innych zobowiązań finansowych ani do modernizacji już zakupionych maszyn, remontu pomieszczeń lub zakupu materiałów do produkcji.

Czas trwania umowy pożyczki leasingowej może wynosić maksymalnie 8 lat, ale może być także znacznie krótszy, nawet tylko kilka miesięcy. Spłatę można rozłożyć na równomierne raty.

To dobre rozwiązanie dla firm korzystających z dofinansowań z Unii Europejskiej, ponieważ ułatwia rozliczanie projektów unijnych. Ważne jest również to, że nie trzeba wnosić wkładu własnego, a po zakupie przedmiotu za środki z pożyczki leasingowej można nim swobodnie zarządzać.

Czytaj też: Przekształcam JDG w spółkę z o.o.

Wady pożyczki leasingowej

Warto jednak pamiętać, że w przypadku pożyczki leasingowej środki nie zostaną przesłane na twoje konto, lecz na konto sprzedającego przedmiot leasingu. Ponadto, twoja firma zostaje właścicielem tego przedmiotu, a faktura zostanie wystawiona na twoją firmę. Jeśli chodzi o samochody, to będziesz musiał samodzielnie dokonać rejestracji pojazdu w wydziale komunikacji.

Mimo swojej dużej elastyczności, pożyczka leasingowa ma także swoje pewne wady. Nie można jej użyć na dowolne cele ani do finansowania codziennych wydatków firmy. Inną negatywną stroną tego rodzaju finansowania jest trudność w uzyskaniu pożyczki na zakup niestandardowych urządzeń. Należy pamiętać, że korzystając z pożyczki leasingowej, można wpłynąć na obniżenie zdolności kredytowej. Osoby rozważające taką pożyczkę muszą wziąć pod uwagę, że do kosztów firmy można zaliczyć tylko odsetki, a nie całą ratę. Ponadto, po zakończeniu umowy nie ma gwarancji możliwości wymiany stałych aktywów na nowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *