Ubezpiecz swoje kluczyki do auta

Ubezpiecz swoje kluczyki do auta Obecnie znajdziemy na rynku taki produkt finansowy jak właśnie ubezpieczenie kluczyków. Co ważne ubezpieczenie to chroni nas także od zgubienia czy kradzieży kluczy do domu. Mówimy tutaj także o ubezpieczeniu na wypadek zagubienia tablic rejestracyjnych. Czy zatem, warto takie ubezpieczenie wykupić ?

Różne typy aut można zabezpieczyć poprzez ubezpieczenie kluczyków. Ten wszechstronny produkt dostosowuje się do różnych potrzeb właścicieli pojazdów, obejmując zarówno samochody osobowe, dostawcze (o masie do 44 ton), jak i jednoślady, czyli motocykle i skutery. Ważne jest, aby pojazd nie przekraczał 10 lat wieku w dniu zawarcia polisy. Ubezpieczenie kluczyków obejmuje także auta finansowane różnymi metodami, takimi jak leasing operacyjny, pożyczka leasingowa, kredyt samochodowy czy wynajem długoterminowy.

Warte uwagi: Kontrola finansów w spółce z o.o.

Jednak istnieją pewne ograniczenia co do rodzajów pojazdów, które nie mogą być objęte tym rodzajem ochrony, a mianowicie:

  1. Pojazdy w krótkoterminowej dzierżawie lub leasingu (do 6 miesięcy).
  2. Taksówki, limuzyny i pojazdy używane w komercyjnym transporcie osób.
  3. Pojazdy wykorzystywane do nauki jazdy lub szkolenia kierowców.
  4. Pojazdy specjalne, takie jak te używane przez służby ratownicze (o niebieskim czy pomarańczowym oświetleniu), np. policję, karetki czy inne jednostki ratunkowe.

Jeśli dotyczą Cię te kłopoty zapewne szukasz oszczędności. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu.

Zdarzenia objęte polisą ubezpieczeniową dla kluczyków stanowią istotny element przy wyborze odpowiedniego zabezpieczenia. To, co wyróżnia ubezpieczenie dla kluczyków spośród innych ofert, to jego obszerny zakres obejmujący różnorodne nieprzewidziane sytuacje. Wlicza się w nie zgubienie kluczy, kradzież tablic rejestracyjnych, a także nagłe otwarcie zabezpieczonego pojazdu.

Warto zaznaczyć, że jak każde ubezpieczenie, również i to dla kluczyków ma określone ograniczenia i sytuacje wyłączone spod ochrony. Istotne jest zrozumienie, że nie otrzymamy wsparcia w przypadku szkód wynikłych z kolizji drogowej, wad fabrycznych czy montażowych, a także w sytuacji korozji, przegrzania lub zamarznięcia zamka ubezpieczonego pojazdu. Dlatego tak kluczowe jest gruntowne zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia przed finalnym podjęciem decyzji o zakupie.

Szybko zgłoś szkodę

W przypadku utraty kluczyków lub innych zdarzeń, które obejmuje polisa trzeba działać szybko. Niezbędne jest zgłoszenie kradzieży na policję, Następnie natychmiast powinniśmy poinformować ubezpieczyciela o zdarzeniu. Zwróćmy szczególną uwagę na obowiązki zawarte w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Kolejnym krokiem jest wymiana wkładek w zamkach i przekodowanie systemów zabezpieczeń. Koszty tych działań pokrywa ubezpieczyciel do określonego limitu odszkodowania.

Wypłata odszkodowania nastąpi w ciągu 15 dni od momentu otrzymania faktury potwierdzającej zaakceptowane wydatki związane ze szkodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *