Mały podatnik VAT od lipca 2023

Mały podatnik VAT od lipca 2023 – pakiet Slim VAT 3 wprowadza niewielką zmianę w samej definicji małego podatnika VAT. Jak wiemy, małym podatnikiem jest przedsiębiorca, którego przychody nie przekraczają kwoty 2.000.000 euro. W praktyce oznacza to ,że większe grono podatników będzie uprawnionych do stosowania metody kasowej zamiast metody memoriałowej. Co więcej większa liczba podatników będzie mogła zatem rozliczyć podatek od towarów i usług kwartalnie.

Jeśli nie chcesz marnować czasu stojąc w korkach, by dojechać do biura poszukaj innego rozwiązania. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu

Jak będzie wyglądało przeliczanie faktur w obcych walutach ?

Mały podatnik VAT od lipca 2023

Przed zmianami jeśli dostaliśmy fakturę w walucie obcej i otrzymaliśmy do niej korektę to w myśl zasady generalnej przeliczamy ją zgodnie z kursem historycznym. Jeśli mieliśmy pojedyncze takie faktury nie było to uciążliwe. Jednak w sytuacji gdy faktury w walutach obcych są w naszej firmie codziennością, kurs historyczny jest w takim wypadku wątpliwy. Stosujemy, zatem kurs poprzedzający dzień otrzymania faktury. Pakiet SLIM VAT podaje, że dla faktur zbiorczych z tytułu upustu bądź obniżki ceny zastosujemy kurs na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień wystawienia faktury korygującej. Dzięki precyzyjnym przepisom łatwiej będzie zinterpretować sytuacje, z którymi spotykamy się na co dzień.

Czytaj też: Jak rozliczyć transakcję WDT od lipca 2023 ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *