Mały przedsiębiorca w Niemczech

Mały przedsiębiorca w Niemczech. – Taki status uzyskuje firma, której przychody nie przekraczają rocznie 22.000 euro rocznie. Warto zauważyć, że koszty poniesione przed rozpoczęciem działalności możesz odliczyć. Nie mniej jednak koniecznie musisz spełnić kilku warunków. Po pierwsze i najważniejsze koszty te musisz bardzo dobrze udokumentować. Każdą fakturę musi być odpowiednio opisana i dołączona do dokumentów. W nich musisz wykazać że opłaty są bezpośrednio związane z rozpoczęciem działalności. Jakie koszty możesz odliczyć ? Koszty wynajmu biura czy magazynu, a także koszty telefonu oraz dostępu do Internetu

Mały przedsiębiorca w Niemczech

Jeśli nie chcesz marnować czasu stojąc w korkach, by dojechać do biura poszukaj innego rozwiązania. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu.

Co z VAT dla małego przedsiębiorcy

Mały przedsiębiorca w Niemczech nie musi wykazywać VAT-u na fakturze, ale druga strona medalu jest taka, że nie może go też odliczyć. Co ważne możesz dobrowolnie zrezygnować ze statusu małego przedsiębiorcy. Wystarczy, że złożysz odpowiednie oświadczenie w urzędzie skarbowym. Oświadczenie jest ważne przez 5 lat. Jeśli je złożysz stajesz się Vat-owcem w rozumieniu tamtejszych przepisów. Masz możliwość dochodzenia zwrotu naliczonego VAT, ujętego w rachunkach jako koszt uzyskania przychodu

Czytaj też Dlaczego kobiety są słabsze na rynku pracy?

Czym jest podatek od działalności przemysłowej i handlowej

Podatek od działalności gospodarczej — przemysłowej i handlowe to jeden z dwóch niemieckich podatków płaconych od dochodu. Co ważne jego wysokość determinują kwoty dochodów firmy. Wszystkie przepisy dotyczące tego podatku zapisano w Ustawie o podatku od działalności gospodarczej. Co ważne tego podatku nie płacą przedstawiciele wolnych zawodów. Co ciekawe to nie tylko lekarze czy adwokaci, ale także np. freelanserzy. Zwolnione z tego podatku są spółki osobowe, których dochód roczny nie przekracza kwoty 24.500 euro.

Pamiętaj, że

Podatku od działalności przemysłowej i handlowej nie muszą uiszczać podmioty, które nie mają siedziby w Niemczech oraz stałego miejsca prowadzenia swojej działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *