Polska firma w Niemczech

Polska firma w Niemczech – Wiele mówi się o tym, że w Niemczech przedsiębiorcy mogą liczyć na duże wsparcie ze strony administracji. Warto dodać, że państwo niemieckie, przywiązuje sporo uwagi do kwestii edukowania przedsiębiorców – tak, aby mogli poradzić sobie w gąszczu regulacji. Dziś zastanowimy się czy polska firma może świadczyć swoje usługi w Niemczech i jakie ograniczenia są z tym związane.

Dobrodziejstwem wolnego rynku jest fakt, że możemy wykonywać swoje usługi zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.

Polska firma w Niemczech

Jeśli nie chcesz marnować czasu stojąc w korkach, by dojechać do biura poszukaj innego rozwiązania. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu

Usługi jako polska firma w Niemczech – Czy to możliwe ?

Tak, ale musisz spełnić określone warunki. pod pewnymi warunkami. Jesteśmy w Unii Europejskiej, w której istnieje swoboda świadczenia usług.

  • Przede wszystkim musisz dokonać rejestracji firmy w tamtejszym urzędzie skarbowym (Finanzamt), by uzyskać niemiecki NIP czyli Steuernummer. Konieczne jest również zwolnienie z podatku budowlanego.
  • Jeżeli wykonujesz zawód regulowany musisz zgłosić się do izby rzemieślnicze. Wszystkich zawodów regulowanych nie wymienimy tutaj, bo to 40 pozycji. Są nimi na przykład prace murarskie lub betoniarskie oraz montaż rusztowań, elektryka, montaż instalacji grzewczych i chłodniczych.
  • dokonać zgłoszenia pracowników.
  • rozliczasz się z podatków

Polska firma w Niemczech

Czytaj też: Mały przedsiębiorca w Niemczech

Jak długo mogę wykonywać takie usługi ?

Można powiedzieć, że nie ma tutaj ograniczeń. Pamiętajmy jednak, że im dłużej świadczymy usługi w Niemczech, tym mamy więcej prawnych obowiązków, Konieczna będzie , zatem specjalistyczna wiedza i praktyka w tym zakresie. Specjalista od prawa niemieckiego pomoże nam odpowiednio zabezpieczyć nasze interesy. Unikniemy w ten sposób kłopotów wynikających z braku wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *