Czym jest prokrestynacja ?

Czym jest prokrastynacja? Jest rzeczą naturalną, że odkładamy wykonanie jakiegoś zadania na później, bo nie mamy akurat czasu czy chęci. Jeżeli Jednak takie sytuacje powtarzają się, są częstym zjawiskiem w naszym życiu, to staje się to naszym problemem.

Z tym problemem boryka się wielu ludzi na całym świecie. Skutki tego zjawiska odczuwamy w życiu osobistym i zawodowym. Zjawisko to ma swoją nazwę. To prokrastynacja- tendencja do odkładania na później ważnych zadań lub działań, które powinny zostać wykonane w danym dniu czy w danej chwili.

Odkładać na później możemy zadania prywatne, jaki zawodowe. Zaczyna się już od ucznia, który zwleka z odrobieniem pracy domowej. Później, jako pracownik odkłada w czasie złożenie raportu czy też przygotowanie się do ważnego spotkania.

Prokrastynacja objawia się w różnych formach. Może to być rozproszenie uwagi, ale alarmujące jest całkowite unikanie zadań, Bo wydaje się nam, że są trudne lub nieprzyjemne.

Przeczytaj też nasz artykuł o tym czym jest phishing i jak się przed nim bronić.

Czym jest prokrastynacja?

Jakie są jej przyczyny ?

Przyczyn prokrystynacji jest bardzo wiele i powinniśmy szukać ich w sobie. Najczęściej poddajemy się, bo brakuje nam motywacji do działania lub zainteresowania danym zadaniem. Przyczyną jest też lęk przed porażką lub niepowodzeniem. Ludzie unikają działania, bo uważają je za trudne albo nie wiedzą od czego zacząć. Przyczyną prokrastynacji jest także zła organizacja swojego czasu w ciągu dnia. Także złe nawyki odciągają nas od wykonania danego zadania.

Czym jest prokrastynacja?

Jakie są jej skutki ?

Prokrastynacja prowadzi do wielu negatywnych skutków. Źle wpływa Nie tylko na nasze życie osobiste, Ale też na naszą karierę zawodową. Często prowadzi do powstania stresu i poczucia winy. To z kolei może zaważyć na naszym zdrowiu psychicznym i fizycznym. Jeśli unikasz wykonania ważnych zadań, później osiągniesz cel. Co więcej możesz przez to stracić szansę, którą stwarza ci życie. Prokrastynacja prowadzi także do konfliktów z członkami rodziny lub współpracownikami. To oni ponoszą konsekwencje naszych opóźnień w podjęciu działań.

Czym jest prokrastynacja?

Jeśli nie chcesz marnować czasu stojąc w korkach, by dojechać do biura poszukaj innego rozwiązania. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu.

Co robić, by zapobiec prokrastynacji?

Jeśli dotarła do nas wiadomość, że narażeni jesteśmy nakrystynację, że wiele tracimy z tego powodu, musimy znaleźć w sobie siłę, by temu zapobiec Najlepiej zacznij od zadań łatwych, które nie wymagają zbyt wiele czasu. Ten czas Postaraj się sukcesywnie zwiększać. Ważne jest organizacja pracy. Według określonego planu dzielimy zadania na mniejsze etapy. Postarajmy się określić swoje cele i czas ich wykonania. Jeśli skupimy się na celu, nie będziemy myśleć o trudnościach, jakie niesie ze sobą zadanie.

Jeśli robisz cokolwiek często popełniasz błędy. Są nieodłączne w procesie nauki i Postępu. Nikt nie jest przecież doskonały. Ważne jest natomiast, byśmy nauczyli się z nich korzystać, wyciągać wnioski na przyszłość, a przede wszystkim byśmy się ich nie bali.

Warte uwagi: Co to jest podatek CIT?

Na koniec jeszcze jedna ważna wskazówka. Musimy usunąć z miejsca pracy Wszystko, co może rozpraszać naszą uwagę. Wszelkie źródła hałasu, a przede wszystkim smartfon i telewizor. To urządzenia pochłaniające czas. Powyższe rady na pewno ułatwią pozbycie się prokrastynacji. Bez niej osiągamy planowane sukces w życiu lub chociażby satysfakcję z dobrze wykonanego zadania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *