Czym jest doradztwo personalne?

Czym jest doradztwo personalne ? W XXI wieku dość Trudno utrzymać firmę na wysokiej pozycji. Dość trudno ciągle zwiększać jej konkurencyjność, a jednocześnie godzić cele biznesowe z osobistymi celami zatrudnionych. Trudno także dlatego, że każdy przedsiębiorca korzysta z nowoczesnych narzędzi i dobrodziej z tych samych rozwiązań technologicznych. Co więc może pomóc w utrzymaniu firmy nowoczesnej i konkurencyjnej? Pomoże inwestycja w rozwój ludzi, którzy tworzą tę firmę. Mądre zarządzanie zasobami ludzkimi.

Wiele firm w Polsce wyspecjalizowało się w doradcy personalnym– świadczą szereg usług związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie. Specjaliści do spraw rekrutacji i Zarządzania, socjologowie i Psychologowie oferują kompleksowe wsparcie dla przedsiębiorcy. Pozyskują nowych pracowników i czuwają nad rozwojem już zatrudnionych osób.

Przeczytaj też Czym jest outplacement ?

Zanim jednak doradca personalny zacznie swoją współpracę z firmą, Musi poznać potrzeby klienta, czyli przedsiębiorcy. Musi poznać ograniczenia firmy wynikające ze specyfiki biznesu czy też ze zmian na rynku pracy.

Jeśli nie chcesz marnować czasu stojąc w korkach, by dojechać do biura poszukaj innego rozwiązania. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu.

Czym jest doradztwo personalne ? –

Podział usług doradczych

Usługi doradcy personalnego możemy podzielić na indywidualne i grupowe. Indywidualne doradztwo polega na konsultacjach doradcy z jedną wskazaną osobą. Może na przykład ocenić predyspozycje zawodowe zatrudnianego. To umożliwia przygotowanie dla niego ścieżki rozwoju w danej firmie. Pracownik natomiast zyskał przygotowania do wykonywania obowiązków na nowym stanowisku pracy. Grupowe doradztwo personalne kierowane jest natomiast i dostosowywane do potrzeb grupy, na przykład do pracowników konkretnego działu produkcyjnego firmy.

Usługi doradcy personalnego

Agencje, które świadczą usługi w zakresie doradztwa personalnego wyspecjalizowały się w takich obszarach, jak na przykład rekrutacja. Zajmują się nią rekruterzy i headhunterzy, pozyskują pracowników z wielu branż. Znają dobrze rynek pracy w poszczególnych sektorach i potrafią dotrzeć do wykwalifikowanych pracowników, nawet tych, którzy nie szukają pracy, czyli pasywnych w danej chwili.

Innym obszarem doradztwa personalnego jest Assesment i Development Center to popularna technika diagnostyki. Z pomocą nowoczesnych narzędzi doradcy potrafią ocenić kompetencje kandydatów do pracy. Opracować ścieżki rozwoju osób już pracujących. Zespół rekrutrów analizuje zachowanie kandydata w trakcie zadań symulacyjnych i ocenia go na podstawie tekstu kompetencyjnego.

Kolejnym obszarem doradztwa personalnego jest outplacement. To wsparcie zmiany zawodowej. Daje korzyści zarówno przedsiębiorcy, jak i zwolnionemu pracownikowi. Ta usługa przygotowuje też programy z myślą o kadrze zarządzającej a także o specjalista

Rodzajem doradztwa personalnego jest także ocena pracownicza 360 stopni. To metoda pogłębiania oceny pracownika. Dzięki niej pracownik zyskuje świadomość swoich słabych i mocnych stron. Pracodawca natomiast ma możliwość w pełni wykorzystać jego atuty, tworząc dla niego indywidualną ścieżkę rozwoju zawodowego.

Czym jest doradztwo personalne?

Doradztwo personalne obejmuje także coaching. Doradca personalny organizuje spotkania indywidualne bądź grupowe, w trakcie których pracownicy realizują własne cele i jednocześnie przyczyniają się do rozwoju całej firmy.

Szkolenia, to najpopularniejsza forma doradztwa personalnego, które dotyczą bardzo wielu obszarów danej firmy.

Poznań – Wirtualne Biuro Poznań

Poznań – Wirtualne Biuro Poznań

Kraków – Wirtualne Biuro Kraków

Wrocław – Wirtualne Biuro Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *