Ryczałt i ekwiwalent w pracy zdalnej

Ryczałt i ekwiwalent w pracy zdalnej. W znowelizowanym kodeksie pracy znalazły się także wyjaśnienia związane z pracą zdalną. Nie bez przyczyny, bo pandemia pomogła zrozumieć wielu pracodawcom, że praca w domu, poza siedzibą firmy, jest możliwa, równie solidna i efektywna.

Czytaj też: Działalność gospodarcza czy spółka cywilna ?

Ryczałt i ekwiwalent w pracy zdalnej – Pracodawca każdemu pracownikowi wykonującemu pracę w siedzibie zakładu zapewnia stanowisko pracy i wszelkie niezbędne materiały. Taki sam obowiązek ma wobec pracownika zdalnego. Musi więc zapewnić mu materiały i narzędzia pracy, musi pokryć niezbędne koszty związane z instalacją, serwisem i eksploatacją narzędzi pracy. Pokrywa także koszty energii elektrycznej i usług telekomunikacyjnych.

Ryczałt i ekwiwalent w pracy zdalnej

Jeśli nie chcesz marnować czasu stojąc w korkach, by dojechać do biura poszukaj innego rozwiązania. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu. Wróćmy jednak do tematu artykułu.

Według ustawy z 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych wszelkie koszty, które ponosi pracodawca za materiały i narzędzia pracy, urządzenia techniczne potrzebne do wykonywania pracy zdalnej, ekwiwalenty pieniężne lub ryczałty nie są przychodem.

Czytaj też: Odzyskaj swoje pieniądze !

Ryczałt nie jest przychodem podatkowym

Zatem ryczałt jaki ekwiwalent oraz zwrot kosztów prądu nie są przychodem podatkowym dla pracownika zdalnego. Pracownik zdalny nie odprowadza od nich podatku ani składek na ubezpieczenia społeczne. Jest tylko warunek. Musimy dokładnie ustalić wysokość powyższych kwot. Musimy pamiętać, że każda nadwyżka będzie już przychodem, od którego odprowadzany podatek dochodowy. W praktyce pojawiły się pewne trudności. Przepisy nie mówią, jak udokumentować zwrot kosztów, Jak ustawić już nie.

m

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *