Praca zdalna a CIT-8st

Praca zdalna a CIT-8st – Podatnicy, który posiadają zakład znajdujący się na obszarze jednostki samorządu terytorialnego innej niż siedziba, mają obowiązek składać do Urzędu Skarbowego informację CIT-8st.

Luka w prawie

Dopatrzono się, że w ustawie o CIT ustawodawca nie zawarł definicji zakładu. Znajdziemy ją Natomiast w ustawie o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Zakładem jest miejsce wykonywania pracy określone w umowie – Położony na innym obszarze niż jednostka właściwa dla siedziby płatnika. Zaistniało więc pytanie. – Czy miejsce pracy zdalnej, które jest wskazane w umowie o pracę jest jednoznaczne z powstaniem zakładu CIT-8st?

Przeczytaj też: Upadłość dłużnika – dwa rodzaje

Praca zdalna a CIT-8st

Jeśli nie chcesz marnować czasu stojąc w korkach, by dojechać do biura poszukaj innego rozwiązania. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu.

Praca zdalna a CIT-8st –

Dylemat przedsiębiorców

Dylemat podatników zatrudniających pracowników zdalnych rozwiał minister finansów. Stwierdził że „miejsca pracy przez pracownika wykonującego pracę zdalną nie można uznać za zakład położony na obszarze jednostki samorządu terytorialnego innej niż właściwa dla siedziby płatnika.

Przeczytaj też: Odzyskaj swoje pieniądze !

Pracodawcy Ciągle jednak mają wątpliwości. Wyjaśnienie ministra dotyczy jedynie tego pracownika który wykonuje pracę zdalną częściowo. Zgodnie z umową za zatrudniony jest w siedzibie spółki i ma jednocześnie zgodę na wykonywanie pracy zdalnej. Pozostaje więc otwartym następujące pytanie – Jak traktować sytuację, gdy pracownik wykonuje całkowicie pracę zdalną. A jego Jedynym miejscem wykazanym w umowie o pracę Jest mi miejsce zamieszkania pracownika.?

m

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *