Odzyskaj swoje pieniądze !

Odzyskaj swoje pieniądze ! Pożyczanie pieniędzy koledze czy przyjacielowi jest u nas wciąż popularne. Często jednak w tym momencie kończy się nasze koleżeństwo. Kolega dłużnik zwleka z oddaniem pieniędzy, zaczyna nas unikać i mamy problem. Jak zabezpieczyć się przed takim kłopotem? Dobrym sposobem jest zawarcie umowy pożyczki. Jeśli w umowie nie określimy terminu zwrotu pieniędzy, to nasz pożyczkobiorca powinien oddać je w ciągu 6 tygodni od dnia zarządzania przez nas zwrotu. Opóźnienie zdaje nam prawo nawet zażądać odsetek. Jeśli nasze żądanie nie skutkuje, mając umowę, możemy wystąpić do sądu, który wyda dłużnikowi nakaz zapłaty. Nakaz sądowy może być podstawą do egzekucji komorniczej. To dość drastyczne rozwiązanie. Skutkuje zwiększeniem długu o odsetki i o koszty egzekucyjne. Być może nasz dobry kolega ma przejściowe kłopoty finansowe. Warto z nim szczerze porozmawiać, może rozłożyć dług na raty. Model Może uda nam się znaleźć rozwiązanie problemu,

Odzyskaj swoje pieniądze !

Jeśli nie chcesz marnować czasu stojąc w korkach, by dojechać do biura poszukaj innego rozwiązania. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu.

Jak odzyskać dług?

Często jednak bywa tak, że Mimo naszych dobrych chęci, dłużnik nadal nie realizuje spłaty. Warto wtedy poprosić o pomoc adwokata, profesjonalistę w sprawach niespłaconych długów. Adwokat zapozna się ze szczegółami i kieruję sprawę do sądu. Sądowy nakaz zapłaty pozwala na rozpoczęcie windykacji komorniczej. Komornik przystępuje do zajęcia mienia dłużnika, które staje się przedmiotem licytacji. Uzyskany dochód stanie się spłatą należności. Takie postępowanie to naprawdę ostateczność. Gorzej, gdy dłużnik okaże się oszustem. Takie jest na wiele sposobów, by unikać spłaty należności. Może na przykład przepisać swój majątek na inną osobę. Wtedy nawet komornik jest bezsilny.

Czytaj Data sprzedaży a data wystawienia faktury

Przeczytaj też: Intercyza ? Co ze spadkiem ?

Odzyskaj swoje pieniądze ! – kolejny sposób

Innym sposobem na odzyskanie należności jest wystawienie długu na giełdzie wierzytelności. W dobie Internetu nie jest to ani trudne, ani skomplikowane. Musimy tylko zarejestrować się na stronie internetowej giełdy wierzytelności i dodać tam swoją ofertę. Internetowej giełdy wierzytelności może korzystać klient prywatny, jak i przedsiębiorca. Cena oferty zależy od wartości wierzytelności, terminu czy też liczby długów. Jakie korzyści zyskamy z umieszczenia oferty na giełdzie? Przede wszystkim szybki dopływ gotówki. Co więcej minimalne koszty własne. Ponadto doznamy mniejszego stresu i poprawimy własną płynność finansową. dużą zaletą giełdy długów są minimalne formalności.

Dobrym sposobem na odzyskanie swoich pieniędzy jest pomoc w kancelarii prawniczej. To ona staje się windykatorem długu. Rzetelny adwokat z kancelarii wyznaczy indywidualny tok postępowania, dostosuję go do konkretnej sprawy. Kancelaria prawnicza swoim działaniem często przyspiesza procedurę odzyskiwania należności.

m

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *