Finanse okiem kobiety

Finanse okiem kobiety – Historia czy lektury, jakie czytaliśmy w szkole, ukazywały kobietę słabą i stanął całkowicie na mężczyznę, jego możliwości, talent czy zasób portfela. To mężczyzna musiał mieć silny charakter, dbać o finanse, aby zapewnić rodzinie bezpieczeństwo i godne życie. Tymczasem życie we współczesnym świecie pokazuje, jak wiele kobiet osiąga, mimo trudnej rywalizacji z mężczyznami, wysokie stanowiska w karierze zawodowej.

Są matkami, na który mężczyźni zdecydowali obowiązki rodzinne, a mimo to potrafią oszczędzać i umiejętnie organizować wydatki, by zabezpieczyć finansowo swoją rodzinę, da ci materialne dobrobyt. Nie zawsze jednak jest tak różowo. Psychologiczne czy też mentalne uwarunkowania sprawiają, że są jeszcze kobiety, w którym wystarcza „bycie przy mężu”. Są przekonane, że mężczyzna zapewni im byt i bezpieczeństwo finansowe.

Finanse okiem kobiety

Jeśli nie chcesz marnować czasu stojąc w korkach, by dojechać do biura poszukaj innego rozwiązania. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu.

Przeczytaj też: Czym jest winieta ?

Rzeczywistość bywa rozczarowująca

Nie trzeba mówić, Jak bolesne bywają rozczarowanie. Dlatego ważne jest uświadomienie kobietom, że mogą, a nawet powinny zadbać o swoje finanse, poznać wartość pieniądza, w sposób inwestowania, aby nie martwić się o przyszłą emeryturę, o bezpieczną starość.

Im wcześniej to zrozumieją, tym łatwiej będzie im przejść przez Meandry życia kobiety porzuconej, jedynej żywicielki rodziny. W kraju, w którym system alimentacyjny ciągle jeszcze w wielu przypadkach jest mało skuteczny.

Co z zabezpieczenie przyszłości? Czy systemy państwowe zapewnią godne emerytury. Statystyki tego nie potwierdzają. Dzisiaj najniższe świadczenie Emerytalne to suma zaledwie 1700 zł brutto dla większości kobiet.

Kobiety zwykle nie preferują zbytniego ryzyka. Wolą racjonalne zarządzanie swoimi finansami i planowanie wydatków. Nie dziwię To nikogo, gdyż krytycznych sytuacjach to one zajmują się domem, wychowują dzieci. Warto więc mówić o pieniądzach, o inwestowaniu, chociaż wiąże się ono z ryzykiem. Jednak na pewno zaowocuje to w przyszłości zyskami finansowymi.

Finanse okiem kobiety

Sprawdzone inwestycje

Na polskim rynku mamy wiele możliwości oszczędzania. Polki najchętniej wybierają lokaty. Dlaczego? Inwestycja blokady nie grozi całkowitą utratą włożonych funduszy. Te pieniądze są bezpieczne. Dużym plusem jest fakt, że inwestowanie w lokaty nie wymaga dużej wiedzy. W tej formie oszczędzania nie musimy poświęcać zbyt dużo czasu a jej sumy, od których zaczynamy, nie muszą być wysokie. Na początek może to być 200-300 zł. Czas pokaże o ile te sumy powiększymy, a ile odłożymy oszczędności. Zaczynając przygodę z finansami, poszerzmy też swoją wiedzę na ich temat. W dobie Internetu nie jest to trudne. Nasze inwestycje muszą przede wszystkim być celowe. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego Chcemy zwiększyć swój kapitał? Jakie sumy pieniędzy możemy na to przeznaczyć?

Przeczytaj też: Rekrutacja zdalna – o co zadbać?

Finanse okiem kobiety – czym są ETF-y

Natomiast bardziej ryzykowne są konta maklerskie. One wymagają także większej wiedzy, większego zaangażowania, większej znajomości rynku finansowego. Z badań wynika, że tylko kilkanaście procent kobiet zakłada konta maklerskie. To dowodzi, że kobiety są ostrożne, nie podejmują zbyt ryzykownych działań. Jednak kobieca konsekwencja, dyscyplina i dążenie do obranego celu sprawiają, że zyskują korzyści finansowe i budują zabezpieczenie na przyszłość. bezpieczne są zatem inwestycje stabilne aktywa, obligacje skarbowe indeksowane inflacją w długim okresie. bezpieczne są także proste ETF-y

Etf-y czyli Exchange Traded Fund, to po prostu Otwarty Fundusz Inwestycyjny. Jego celem jest bardzo dokładne odwzorowywanie wskazanego indeksu. Tytuły uczestnictwa w ETF-ach są notowane na giełdzie, na takiej samej zasadzie jak inne papiery wartościowe, czyli na przykład akcje. Fundusze, o których mówimy wprowadzono na rynek kapitałowy w USA w 1993 roku, a w Europie Sześć lat później, za to w Polsce dopiero w 2010 roku. Więcej o tym czym są ETF-y przeczytacie w innym naszym artykule.

reblex id=’1045′]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *