Wzrost sprzedaży kredytów

Wzrost sprzedaży kredytów Polacy pożyczyli od banków więcej pieniędzy w 1 półroczu 2023 roku. Oczywiście wzrost koniunktury dotyczy także pożyczek udzielanych przez instytucje pozabankowe. W drugim kwartale widoczne jest wyraźne ożywienie na rynku kredytów hipotecznych.

Przewidywania dla kredytów ratalnych

Analitycy przewidują, że sprzedaż kredytów ratalnych będzie nadal rosła. – Szczególnie jeśli chodzi o finansowanie zakupów w sklepach on-line. W obecnych czasach trendem jest że sklepy internetowe umożliwiają swoim klientom odroczony termin płatności. – Zwykle to okres do 30 dni, Warto jednak zauważyć, że jeśli takie zakupy nie zostaną opłacone automatycznie zamieniają się w kredyty ratalne. Na wzrost sprzedaży kredytów ratalnych wpłynie również fakt, że sklepy stacjonarne także mają w swojej ofercie kredyty ratalne 0%. Analitycy BIK szacują, że Polacy pożyczą w kredytach ratalnych kwotę ponad 21 miliardów złotych. Mówimy oczywiście o całym 2023 roku. Warto dodać że to wzrost o 16,6% w stosunku do ubiegłego roku.

Wzrost sprzedaży kredytów

Prognoza dla kredytów gotówkowych

Jeśli mówimy o kredytach gotówkowych to tutaj również spodziewamy się dalszego wzrostu. Warto jednak zauważyć, że banki mogą bardziej uważnie przyglądać się nowym klientom. Kluczem do pozytywnej oceny zdolności kredytowej nadal pozostaje terminowa spłata kredytów oraz posiadanie już historii w danym banku.

Wzrost sprzedaży kredytów

Czytaj też: Ile pieniędzy pożyczyły mikrofirmy ? – Maj 2023

Jeśli nie chcesz marnować czasu stojąc w korkach, by dojechać do biura poszukaj innego rozwiązania. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu

Polacy pożyczą więcej

Szacuje się, że Polacy pożyczą o 10,3% więcej pieniędzy w 2023 roku niż rok wcześniej. Cała akcja kredytowa dla kredytów gotówkowych prognozowana jest na kwotę ponad 71 miliardów złotych.

Wzrost sprzedaży kredytów

Kredyty hipoteczne

Prognozuje się, że Polacy pożyczą więcej także na mieszkania. Wpływ na wzrost akcji kredytowej na rynku kredytów hipotecznych będzie miał program ” Bezpieczny Kredyt”. Według danych chce z niego skorzystać 28% osób. Na wzrost sprzedaży kredytów hipotecznych wpływ ma także realny wzrost wynagrodzeń. Cała akcja kredytowa dla kredytów hipotecznych prognozowana jest na kwotę ponad 51 miliardów złotych. Co daje wzrost o 13,2% w stosunku do 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *