Obowiązek poinformowania o podziale odpowiedzialności Obecnie sprzedaż za pośrednictwem platform handlowych, rozwinęła się tak bardzo, że stała się właściwie codziennością. Powszechność tego rodzaju zakupów, stworzyła potrzebę ochrony konsumentów.

Obowiązek poinformowania o podziale odpowiedzialności

Dyrektywa Omnibus nakłada na przedsiębiorców obowiązek informowania, o tym kto faktycznie ponosi odpowiedzialność za obowiązki wynikające z umowy zawieranej poza lokalem przedsiębiorcy i na odległość. Konieczne jest dokładne określenie podziału odpowiedzialności, pomiędzy faktycznym dostawcą towaru, a dostawcą platformy handlowej. Komisja Europejska oraz Parlament Europejski uważają, że brak takiego jasnego podziału, jest przyczyną wielu negatywnych konsekwencji dla klientów.

Głównie dlatego, że konsument często nie wiedział, do którego podmiotu powinien zgłosić się, w razie reklamacji. Nie wiedział czy przysługuje mu prawo odstąpienia od umowy i komu złożyć właściwy oświadczenia

Obowiązek poinformowania o podziale odpowiedzialności

Komunikaty o odpowiedzialności za przestrzeganie prawa konsumentów powinniśmy udzielić klientom korzystającym z naszej internetowej platformy w sposób klarowny i zrozumiały. Przede wszystkim musimy pamiętać, że, aby dopełnić tego obowiązku nie wystarczy samo zamieszczenie właściwego komunikatu w dokumentach umownych.

Przeczytaj też: Kiedy plasowanie jest nieuczciwą praktyką rynkową?

Jeśli nie chcesz marnować czasu stojąc w korkach, by dojechać do biura poszukaj innego rozwiązania. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu.

Jak właściwie zamieścić komunikat o przestrzeganiu praw konsumenta?

Dla przykładu obok informacji o statusie przedsiębiorcy, to znaczy o tym czy sprzedawca jest przedsiębiorcą czy osobą prywatną, może być widoczna informacja, iż za wywiązanie się z umowy sprzedaży odpowiedzialność ponosi sprzedawca w całości. Co ważne zamieśćmy też informacje o tym, że to właśnie do sprzedawcy towaru, kupujący ma prawo wnosić roszczenia.

Szukasz wirtualnego biura? Zerknij na strony naszych partnerów!

Wirtualne Biuro Poznań

Wirtualne Biuro Kraków

Szukasz czegoś we Wrocławiu?

Wirtualne Biuro Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *