Jak Omnibus zmieni wyszukiwarki – Wielu z nas zastanawia się jak działa ranking wyszukiwarek internetowych w e-sklepach i na platformach handlowych. Okazuje się, że te kwestie także podlegają regulacji Dyrektywy Omnibus. Warto wiedzieć, że parametry jakie są stosowane do plasowania ofert są bardzo różnorodne. Co ważne plasowanie samo w sobie, nie jest zakazane przez dyrektywę omnibus. Pod warunkiem, że spełniamy jako sprzedawcy obowiązki z tym związane.

Przeczytaj też: Kiedy plasowanie jest nieuczciwą praktyką rynkową?

Jak Omnibus zmieni wyszukiwarki

Jak Omnibus zmieni wyszukiwarki –

Do czego zobowiązuje państwa członkowskie Dyrektywa Omnibus?

Przede wszystkim do wprowadzenia zapisów nakładających na dostawców funkcji wyszukiwarek internetowych obowiązek określenia kluczowych parametrów, które pojedynczo lub łącznie są najważniejsze przy plasowaniu. Dostawca wyszukiwarki internetowej musi podać, jakie znaczenie mają poszczególne parametry. Parametry musimy opisać zrozumiałym językiem. Co ważne Dyrektywa Omnibus nie narzuca obowiązku szczegółowego ujawniania, tego jak działa zastosowany mechanizm w plasowania czy algorytm

Przeczytaj również  Rozwój elektromobilności w Polsce i Europie

Jeśli nie chcesz marnować czasu stojąc w korkach, by dojechać do biura poszukaj innego rozwiązania. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu.

Konkluzja

Mamy dążyć, do tego, by przejrzystości zakupów on-line była jak największa. Konsumenci, zwłaszcza mniej obeznani z mechanizmami Internetu powinni mieć pojęcie, że wyniki ich wyszukiwań nie są przypadkowe i są w pewnym sensie wynikiem manipulacji . Rozwiązania zaproponowane w dyrektywie Omnibus mogą jednak nie być całkiem skuteczne. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *