Czy znasz skrót BNPL ?

Czy znasz skrót BNPL ? Płatność odroczona, inaczej zwana BNPL (ang. „buy now pay later” – „kup teraz, zapłać później”), to sposób płacenia podczas zakupów online, który wykracza poza tradycyjne metody płatności. W tym przypadku to firma PayPo bierze na siebie koszty zakupu, a klient ma możliwość opłacenia swojego zamówienia w ciągu 30 dni.

Warto zaznaczyć, że w przypadku zwrotu towaru, żadne dodatkowe opłaty nie są nakładane ani na kupującego, ani na platformę oferującą płatności odroczone. Klient płaci tylko za te produkty, które zdecyduje się zatrzymać.

Czy znasz skrót BNPL ?

Ten mechanizm płatności odroczonych jest już szeroko znany i stosowany na Zachodzie. Stopniowo zyskuje popularność w Polsce, szczególnie dzięki firmie PayPo, która wprowadziła go na nasz rynek w 2016 roku. Od tego czasu coraz więcej ludzi korzysta z tej wygodnej opcji płatności podczas swoich zakupów online.

W badaniach mamy wzrost zainteresowania

Według raportu firmy Blue Media, w okresie pandemii w 2021 roku tylko 5% osób skorzystało z odroczenia płatności. Jednakże najnowsze badania przeprowadzone przez firmę konsultingową Kearney ukazują, że Polacy wykazują znacznie większą skłonność do korzystania z tej opcji w porównaniu do innych krajów europejskich. W Polsce aż 62% respondentów zadeklarowało, że przynajmniej raz w zeszłym roku skorzystało z odroczenia płatności podczas zakupów online.

Czytaj też: Przekształcam JDG w spółkę z o.o.

Jeśli dotyczą Cię te kłopoty zapewne szukasz oszczędności. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu.

Prawdopodobnie wzrost cen, spowodowany inflacją, oraz trwająca pandemia przyczyniły się do zwiększonej popularności tej formy płatności w kraju.

Korzystanie z usługi płatności odroczonych, takiej jak PayPo, jest prostym procesem dla osób, które regularnie dokonują zakupów online. Kiedy dokonujesz zakupów i przechodzisz do wyboru sposobu płatności, wystarczy, że znajdziesz opcję płatności odroczonych. Zazwyczaj jest to opcja „zapłać później”.

Nawet jeśli nie masz jeszcze założonego konta w serwisie PayPo, to nie ma problemu. Wystarczy, że podasz swoje dane podczas zakupu, a PayPo szybko je zweryfikuje. Jeśli weryfikacja zostanie pomyślnie zakończona, otrzymasz kod SMS do potwierdzenia transakcji. PayPo opłaci za ciebie zakupy, a ty będziesz mógł oczekiwać na dostawę swojego zamówienia.

Teraz masz 30 dni na uregulowanie płatności lub ewentualny zwrot zakupionego produktu. To daje ci pewność i elastyczność w zarządzaniu finansami podczas zakupów online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *