Faktoring-lekarstwo na długi przedsiębiorcy.

Faktoring-lekarstwo na długi przedsiębiorcy. Nasza rzeczywistość to spowolnienie gospodarcze. Wiele polskich przedsiębiorstw ma więc z zapłatą bieżących faktur. To niestety powoduje zatory płatnicze. Pamiętajmy, że nasza firma jest jednym z ogniw całego łańcucha od surowca do klienta. Jesteśmy Więc uzależnieni od płatności naszych kontrahentów, w którym sprzedajemy towar lub usługę .Najczęściej jest odroczonym terminem płatności i jednocześnie dłużnikiem wobec naszych dostawców.

Przeczytaj o: Minimalny i maksymalny czas leasingu

Następuje więc „luka płynności” w wyniku braku synchronizacji wymagalnych zobowiązań. Zator płatniczy Najczęściej jest przyczyną braku szybkiego rozwoju firmy. Jeśli więc chcemy temu zapobiec zachować płynność finansową, musimy szukać odpowiednich źródeł, które nam to zapewnia.

Na naszym rynku swoje usługi oferują instytucje faktoringowe. Są one w stanie szybko dostarczyć środki pieniężne podmiotowi gospodarczemu. Może to być dobre rozwiązanie dla naszej firmy, aby uniknąć długich oczekiwań na należność od swoich dłużników.

Faktoring-lekarstwo na długi przedsiębiorcy.

Jeśli nie chcesz marnować czasu stojąc w korkach, by dojechać do biura poszukaj innego rozwiązania. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu.

Czytaj Polski Ład i niekorzystne zmiany w leasingu

Faktoring-lekarstwo na długi przedsiębiorcy. –

Jak działa faktoring?

Będąc przedsiębiorcą, przenosimy swoje wierzytelności z tytułu sprzedanych towarów lub usług na instytucję faktoringową – wyspecjalizowaną do wykupu należności jednostkę. W zamian otrzymujemy pieniądze wynikające z faktur jeszcze przed terminem ich płatności.

Faktoring-lekarstwo na długi przedsiębiorcy. – Jest to z reguły 80% do 90% całej sumy. Resztę należności otrzymujemy po uregulowaniu płatności przez dłużnika na rzecz instytucji faktoringowej.

Masz długi w ZUS ? – Przeczytaj

Jest to tak zwany faktoring niepełny zaliczkowy, podstawowy rodzaj faktoringu. Korzystając z niego, nie obawiamy się Zatorów płatniczych, Mamy zapewnione środki finansowe na bieżące wydatki. Musimy pamiętać, że instytucja faktoringowa za swoje usługi pobiera odpowiednie marże i opłaty. Umowa zawieramy zwykle na dłuższy okres czasu, dlatego zanim to zrobimy powinniśmy dokładnie zbadać jej opłacalność. Sprawdźmy czy koszty, które musimy ponieść nie będą wyższe niż kwota wykupionych przez faktora nieopłaconych faktur

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *