PSB HANDEL S.A. - Raport luty 2022

PSB HANDEL S.A. – Raport luty 2022 – Wojna w Ukrainie w sposób rewolucyjny zadecydowała o kondycji polskich i nie tylko przedsiębiorstw przemysłowych. Wytrzymał się unormowany od wielu lat łańcuch dostaw surowców, półfabrykatów. Skutkiem tego są szybująca coraz szybciej ceny wyrobów przemysłowych. Zdaniem analityków nie są to ceny ostateczne.

Podobna rewolucja cenowa dokonała się w handlu materiałów budowlanych. Skupia go grupa PSB Handel S.A. przecinek z siedzibą w Wałczu koło Buska Zdroju . Grupa ta działa na rynku polskim od 25 lat. Jest największą siecią hurtowni materiałów budowlanych oraz materiałów dom i ogród w Polsce. Placówki handlowe grupy PSB Handel S.A. są znane niemal każdemu z nas.

PSB HANDEL S.A. - Raport luty 2022

Według danych grupy obecnie zrzesza ona 423 małe, średnie i rodzinny firmy z terenu całej Polski. Firmy te prowadzą handel w 293 składach budowlanych, w 355 marketach PSB Mrówka i w 74 placówkach handlowych PSB Profi. W punktach PSB zatrudnionych jest około 14 000 osób na terenie całej Polski. Rewolucja cenowa wpłynęła oczywiście na przychody placówek grupy. Jej udział w krajowym rynku dystrybucji materiałów budowlanych w 2022 roku osiągnął około 15%. Przychody ze sprzedaży materiałów budowlanych oraz do domu i ogrodu w 2022 roku wyniosły

  • wszystkich partnerów PSB – 9,6 mld złotych; były wyższe o 8% niż w roku 2021;
  • Grupa PSB Handel S.A. ( Centrala) 4,2 mld złotych; były wyższe o 10% niż w 2021roku ;

Przeczytaj też: Zakupy na odległość a Omnibus

Ceny materiałów budowlany

Analitycy Grupy PSB Handel S.A. bacznie śledzą ceny swoich wiodących materiałów dla budownictwa, domu i ogrodu. Z ich analiz wynika przede wszystkim , że:

  • w okresie I-II 2023 r. ( w stosunku rok do roku) ceny średnio wzrosły o 16%
  • tylko w lutym 2023 r. ( w stosunku rok do roku) ceny średnio wzrosły o 15%
PSB HANDEL S.A. - Raport luty 2022

Jeśli nie chcesz marnować czasu stojąc w korkach, by dojechać do biura poszukaj innego rozwiązania. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu.

Przeczytaj również: Ubezpieczenie chorobowe przedsiębiorcy

PSB HANDEL S.A. – Raport luty 2022 –

Jak kształtowały się wzrosty cen ?

Prześledźmy to na przykładzie 20 grup towarowych z lutego 2023 roku,

Najbardziej zdrożał cement i wapno aż o 38%). Druga w kolejności jest sucha zabudowa wzrost o 25%). Ściany i kominy podrożały o19%. Droższe są również wykończenia (+18%), a także farby oraz lakiery (+18%), Drożej zapłacimy także za płytki, łazienki i kuchnie (+17%). Znacznie wzrosły także ceny chemia budowlana (+16%).

Ogród i hobby to wzrost o 16%), Nie wiele mniej podrożała stolarka (+13%). Drożej zapłacimy ponad to za instalacje i ogrzewanie (+13%) czy dachy i rynny – również 13%. Niestety zdrożały także izolacje wodochronne (+13%) czy narzędzia (+12%), oraz wyposażenie, AGD (+12%) i motoryzacja (+10%). Drożej zapłacimy także za dekoracje (+9%) czy oświetlenie i elektryka (+8%). Nieznacznie podrożały także izolacje termiczne (+7%) i drewno (+2%). Za materiały potrzebne do otoczenia domu zapłacimy o 6% więcej.

Poznań – Wirtualne Biuro Poznań

Poznań – Wirtualne Biuro Poznań

Kraków – Wirtualne Biuro Kraków

Wrocław – Wirtualne Biuro Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *