Jak rozpoznać fałszywy sklep internetowy ?

Jak rozpoznać fałszywy sklep internetowy ? – Wiele osób kupujących w Internecie pada ofiarą phishingu. Często nieświadomość kupujących jest tak duża, że z łatwością padają łupem hakerów. W dzisiejszym artykule opowiemy pokrótce jak można łatwo rozpoznać stronę oszusta. Musimy mieć świadomość, że internetowi oszuści, tworzą niemal idealne kopie naszych ulubionych sklepów internetowych. Artykuł powstał w oparciu o publikację organizacji CERT na temat bezpiecznych zakupów w sieci.

Jak rozpoznać fałszywy sklep internetowy ? –

Na początek garść informacji

Bardzo często zdarza nam się szperać po różnych stronach internetowych. W końcu znajdujemy coś, co nas zainteresuje. Więcej zaintryguje, bo oferta poparta jest najczęściej promocją, czy kuponem rabatowym. Jest więc bardzo atrakcyjna. Wreszcie „przychodzi” do nas sama, bo przez popularne media społecznościowe, komunikator czy pocztę elektroniczną. W takich przypadkach już powinno nam się zapalić czerwone światełko, by mieć się na baczności. To przecież typowe kanały, na których przebiegli cyberprzestępcy łowią swoje ofiary.

Zatem zawsze pamiętaj, w jaki sposób znalazłeś się na danej stronie, szukając odpowiedniej oferty dla siebie.

Wyniki wyszukiwania

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się zakupy internetowe. Wiadomo, nie musimy biegać po sklepach stacjonarnych. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę hasło poszukiwanego artykułu, a otrzymamy odesłania do sklepów, które zaspokoją nasze wymogi. Ale uwaga ! Wśród popularnych i uczciwych sklepów znajdują się także takie wyniki wyszukiwań, które mogą okazać się niebezpieczne.

Jak sprawdzić znaleziony sklep ? Przede wszystkim sprawdź jakie towary oferuje poza tym, który chciałbyś kupić, jeśli znajdziesz tam misz-masz artykułów od torebek, ubrań po ekspresy do kawy, zachowaj czujność. Zbyt szeroka gama oferowanych produktów powinna wzbudzić Twoją podejrzliwość. Sprawdź czy podany sklep istnieje jako firma w KRS. Sprawdź również czy siedziba firmy istnieje fizycznie, i co się pod podanym adresem tak naprawdę kryje. Tu sprawdzą się choćby mapy Google. Może się okazać, że pod nazwą tego sklepu funkcjonuje firma, która prowadzi działalność inną niż handlowa,

Przeczytaj inny nasz artykuł: Jak inflacja wpływa na ceny leków ?

Jeśli nie chcesz marnować czasu stojąc w korkach, by dojechać do biura poszukaj innego rozwiązania. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu.

Fałszywy adres to pierwsze ostrzeżenie, że masz do czynienia ze sprzedawcą – oszustem. Oszust podszywa się pod działającą firmę, która nie ma sklepu internetowego, albo posługuje się nieużywaną domeną innego podmiotu gospodarczego.

Sprawdź inne elementy strony

Przede wszystkim oceń poprawną pisownię w języku polskim, ortografię tekstu, także gramatykę. Sklepy oszusta często charakteryzują się występowaniem oczywistych błędów językowych. Oceń również jakość zdjęć oraz grafikę.

Jeśli wyłapiesz wiele błędów i dojdziesz do wniosku że właściwie strona jest byle jaka, najlepiej w porę wycofaj się z zakupów. Gdy wchodzisz do nowego sklepu zbadaj wszystkie niezbędne elementy. Ważny jest regulamin sklepu, sposób dostarczenia Twojej przesyłki. Sprawdź jak możesz dokonać płatności. Im więcej możliwości, tym sklep jest bardziej wiarygodny. Sprawdź także możliwość zwrotu towaru.

Oceniając powyższe elementy, warto zwrócić uwagę na wszelkie niespójności pomiędzy nimi. Jeszcze. jedna rada, która uchroni Cię przed sprzedawcą – oszustem i utratą często dużych pieniędzy. Jeśli masz wątpliwości, a na stronie są dane kontaktowe, wykorzystaj je. Jeśli osoba polecana do kontaktu, nie zna odpowiedzi na Twoje pytania, stosuje odpowiedzi wymijające czy szybko się irytuje lub odpowiedzi są niespójne merytorycznie, wiedz, że masz do czynienia z oszustem. Powinieneś odstąpić od robienia zakupów w tym sklepie. Może się okazać, że gdy już ich dokonasz nie będzie z tą firmą żadnego kontaktu

Szukasz wirtualnego biura? Zerknij na strony naszych partnerów!

Wirtualne Biuro Poznań

Wirtualne Biuro Kraków

Szukasz czegoś we Wrocławiu ?

Wirtualne Biuro Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *