cele małych firm

Jakie są cele małych przedsiębiorstw ? – W grudniu 2021 roku 512 firm z sektora micro, małych i średnich przedsiębiorstw wzięło udział w ogólnopolskim badaniu. Badanie to pokazało, jakie są najważniejsze impulsy i bariery finansowe w rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Dokonano go na zlecenie Krajowego Rejestru Długów, Biura Informacji Gospodarczej i firmy faktoringowej NFG Według Krajowego Rejestru Długów klienci firm zalegają polskim przedsiębiorcom aż 58,4 miliarda złotych. Sąd to przeterminowane należności, które w dużym stopniu blokują działalność i rozwój firm. – Chociaż zyski nie są najważniejsze dla wielu przedsiębiorców

Jakie są cele małych przedsiębiorstw ?

Przeczytaj także: Pełnomocnik w sprawach skarbowych

Jakie są cele małych przedsiębiorstw ? –

Jakie priorytety mają przedsiębiorcy?

38% właścicieli firm w Polsce uważa, że w prowadzeniu działalności najważniejsze jest sukcesywne zwiększanie skali biznesu. Za najważniejsze uważają także zatrudnianie i zwiększanie liczby klientów. Stawiają na rozwój.

20,3% firm preferuje zysk.

18,9% przedsiębiorców ma na względzie utrzymanie siebie i rodziny.

11,5% przedsiębiorców za najważniejszy czynnik uważa niezależność, możność kierowania swoim biznesem według własnego uznania i interesu.

11, 3% przedsiębiorców wskazuje na satysfakcję sprowadzenia działalności.

Jakie są cele małych przedsiębiorstw ?

Jeżeli weźmiemy pod uwagę wielkość przedsiębiorstwa, to z badań wynika, że im większa firma, tym więcej ceni sobie rozwój. Wśród firm średnich od 50 do 249 zatrudnionych aż 52,7% z nich stawia właśnie rozwój na pierwszym miejscu. W grupie małych firm. – Czyli od 10 do 49 osób już tylko 38%, a mikrofirmy tylko w 24% uważa rozwój za najważniejszy czynnik działalności. Małe i mikrofirmy mają na względzie przede wszystkim utrzymanie siebie i rodziny. Wiele z nich docenia satysfakcję z prowadzenia działalności. Mikrofirmy przede wszystkim chcą przetrwać. Środki z faktoringu służą im w większości przypadków na bieżące opłaty i poprawę płynności finansowej. Średniej firmy, mające rozwój za swój cel, dążą do rozszerzania zakresu działalności, chętniej przeznaczają dodatkowe środki finansowe na inwestycje. Natomiast, patrząc na branżę, zysk na pierwszym miejscu stawia handel.

Szukasz wirtualnego biura? Zerknij na strony naszych partnerów!

Wirtualne Biuro Poznań

Wirtualne Biuro Kraków

Szukasz czegoś we Wrocławiu?

Wirtualne Biuro Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *