Jakie są koszty gry na giełdzie ?

Jakie są koszty gry na giełdzie ? Do kosztów utrzymywania konta maklerskiego zaliczamy opłaty związane z prowadzeniem konta, korzystanie z płatnych serwisów informacyjnych oraz dostęp do notowań w czasie rzeczywistym. Biura maklerskie oferują inwestorom dostęp w czasie rzeczywistym do podstawowych notowań. W skład oferty wchodzą: oferta kupna i sprzedaży dla każdego instrumentu. Czyli Najwyższą cenę kupna i najniższą ofertę sprzedaży.

Gdy inwestor chciałby uzyskać dostęp do pełnego arkusza zleceń lub skorzystać z pięciu ofert dla każdego instrumentu, ma dwie opcje. Może opłacić dodatkowy dostęp do rozbudowanych notowań lub wykazać się odpowiednią wartością obrotów, która umożliwi zwolnienie z tej opłaty. Wartość wymaganych obrotów może różnić się w zależności od konkretnego biura maklerskiego.

Czytaj też: Odpowiedzialność spółce z.o.o.

Jeśli dotyczą Cię te kłopoty zapewne szukasz oszczędności. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu.

Opłaty zmienne

Prowizje stanowią koszty związane z przeprowadzeniem transakcji na Giełdzie Papierów Wartościowych. Ważne jest zaznaczenie, że prowizje są naliczane na podstawie rzeczywistych transakcji, a nie złożonych zleceń, które potencjalnie mogą wygasnąć. W przypadku częściowej realizacji zlecenia, prowizja jest naliczana proporcjonalnie do wartości lub wolumenu zrealizowanej części zlecenia. Warto również zwrócić uwagę na ewentualne minimalne prowizje ustalane przez konkretne biuro maklerskie.

inne koszty

W sytuacji rynku kasowego, zwłaszcza w przypadku akcji, opłata jest obliczana jako procent wartości transakcji. Przy transakcji o wartości 3000 zł i stawce prowizji 0,35%, inwestor płaci 10,50 zł. Dla instrumentów pochodnych, prowizja naliczana jest indywidualnie dla każdego instrumentu finansowego. Na przykład, gdy inwestor dokonuje transakcji na kontrakcie terminowym dotyczącym WIG20, który wygasa w grudniu 2020 r. – FW20Z2020 po kursie 1900 pkt, prowizja zostanie naliczona od jednego kontraktu i wyniesie około 7-10 zł w biurze maklerskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *