Przemysł 4.0 i ulga na robotyzację

Przemysł 4.0 i ulga na robotyzację Automatyzacja produkcji i unowocześnianie polskich firm to jedno z wyzwań, Jakie muszą sprostać polscy przedsiębiorcy. Dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców cieszę się roboty do maszyn CNC oraz paletyzacji. Skorzysta tu głównie przemysł spawalniczy, ale nie tylko. Nowoczesne roboty mogą bez żadnego problemu udźwignąć i przenieść ciężki samochód czy zapakować towar dostarczany klientom. Dzięki tym rozwiązaniom, produkcja staje się dużo bardziej efektywne. Dlatego też polski rząd zdecydował się na wprowadzenie w 2022 roku ulgi na robotyzację. Skorzystało z niej zaledwie 38% przedsiębiorców, warto podkreślić, że ulga pozwala na naprawdę duże oszczędności. Koszty procesu robotyzacji są naprawdę mocno zróżnicowane. Zależą od typu robota jaki zastosujemy na stanowisku oraz sposobu montażu. Koszt utworzenia kompletnie z zrobotyzowanego stanowiska waha się od 30 000 do 150 000 euro. Dzięki uldze na robotyzację i uldze B+R przewidziane w Polskim Ładzie, możemy zoptymalizować koszty robotyzacji firmy.

Przemysł 4.0 i ulga na robotyzację

Przemysł 4.0 i ulga na robotyzację. Jeśli prowadzisz działalność produkcyjną, i zainwestowałeś w zakup nowych robotów, będzie przysługiwać Ci prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania związanych z tym kosztów. Beneficjentami ulgi są podatnicy podatku CIT jak również PIT. Nie ma tu znaczen8ia rodzaj branży.

Co ważne Wydatki na robotyzację możemy odliczyć dwa razy . W pierwszej kolejności przedsiębiorcy zaliczają poniesione wydatki do kosztów podatkowych. Po drugie odliczamy podstawy opodatkowania dodatkowo 50% powyższych wydatków.

Czytaj też: Optymalizacja kosztów firmowych.

Przemysł 4.0 i ulga na robotyzację

Jeśli nie chcesz marnować czasu stojąc w korkach, by dojechać do biura poszukaj innego rozwiązania. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu.

Przemysł 4.0 i ulga na robotyzację –

Co możemy odliczyć ?

Przede wszystkim zakup lub leasing fabrycznie nowych robotów przemysłowych. Co ważne odliczyć możemy także koszty niezbędnego osprzętu czyli: czujników ruchu, sterowników oraz obrotników. Warto pamiętać, że odliczeniu podlegają koszty oprogramowania stanowiska, oraz koszty szkoleń pracowników bezpośrednio związanych ze stanowiskiem zrobotyzowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *