Rejestracja kasy fiskalnej on-line

Rejestracja kasy fiskalnej on-line. Jeśli musisz przejść na kasę fiskalną bardzo wygodnie zarejestrujesz ją on -line. Rejestracja kasy polega na zgłoszeniu danych Twojej kasy do fiskusa. W skutek rejestracji otrzymasz numer ewidencyjny kasy. Pamiętaj, by który nanieść go na kasę i również wpisać do książki serwisowej.

Od maja 2019 r. funkcjonują na rynku równolegle dwa rodzaje kas. Czyli kasy tradycyjne oraz  kasy online.

Tak czy inaczej musisz uzyskać w urzędzie skarbowym numeru ewidencyjny swojego urządzenia. Jeśli chodzi o kasy online fiskalizacja przebiega automatycznie i nie musisz zagłuszać kasy do naczelnika urzędu skarbowego. W uzyskaniu numeru ewidencyjnego pomoże Ci serwisant. Oczywiście konieczny jest dostęp do Internetu, który umożliwi przesłanie danych pomiędzy kasą on-line, a Centralnym Repozytorium Kas („CRK”).

Użytkownicy kas starego typu nadal muszą zgłaszać je naczelnikowi fiskusa, ale w okrojonym zakresie. Przede wszystkim nie musisz już składać zawiadomienia o rozpoczęciu ewidencjonowania na kasie fiskalnej. Musisz jedynie podać dane dotyczące kasy po dokonanej fiskalizacji, czyli rejestracja kasy.

Rejestracja kasy fiskalnej on-line

Procedura fiskalizacji kas

Przede wszystkim zamów u serwisanta kas usługę fiskalizacji. Pracownik serwisu dokona fiskalizacji kasy. Jest to jednorazowy proces, który rozpoczyna pracę modułu fiskalnego. Następnie serwisant wpisze Twój numer NIP do pamięci fiskalnej kasy, a także przekaże ci dobowy raport fiskalny. Jest to potwierdzenie dokonania fiskalizacji kasy ! Ponad to pracownik serwisu przesyła zgłoszenie serwisu zawierające dane twojej kasy, do właściwego urzędu skarbowego. Zgłoszenie należy przesłać w ciągu najwyżej 7 dni od dokonania fiskalizacji. Usługa kosztuje około 150 zł. Przypilnuj serwisanta, by dotrzymał terminu, w razie zaniechania to Ciebie urząd wezwie do wyjaśnień !

Jeśli nie chcesz marnować czasu stojąc w korkach, by dojechać do biura poszukaj innego rozwiązania. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu. Wróćmy jednak do tematu artykułu.

Pamiętaj, by dołączyć raport z fiskalizacji do książki kasy. Zawiera ona dane o kasie rejestrującej, obowiązkowe oraz przeglądy techniczne kasy a także inne parametry dotyczące kasy. Konieczne jest przechowywanie książki tak długo, jak korzystasz z urządzenia

Rejestracja kasy fiskalnej on-line

Wypełnij tradycyjny formularz

Jeśli nie pomoże Ci pracownik serwisu wypełnij formularz zgłoszenia danych, które Wypełnij go na podstawie danych zawartych w książce. Formularz wydrukuj i przynieś lub wyślij do urzędu skarbowego. Pamiętaj, że zarówno zgłoszenie jak i aktualizację zgłoszenia danych dotyczących kasy fiskalnej, możesz wysłać elektronicznie.

Co dalej zrobi fiskus ?

Urząd skarbowy po sprawdza ich prawidłowość. Jeśli wszystko jest w porządku urząd przesyła zawiadomienie o zarejestrowaniu kasy. Dostajesz też unikalny numer ewidencyjny. Co oznacza, że żadna inna kasa w Polsce nie będzie miała takiego numeru. Numer ten musisz zapisać w książce kasy. Napisz go też trwałym markerem na obudowę kasy . Co ważne numer rejestrowy nie zmienia się nawet jeśli zmieniasz siedzibę firmy lub sam moduł fiskalny. .Zawiadomienie o nadanym numerze ewidencyjnym dostaniesz nie później niż w ciągu 30 dni od momentu złożenia wniosku

Czytaj również: Dla kogo ulga IP BOX ?

Rejestracja kasy fiskalnej on-line –

Kasa on-line kłopoty techniczne

W przypadku kłopotów z transmisją danych możesz złożyć wniosku o zgodę na przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas w ustalonych odstępach czasu.

m

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *