Kto chętniej zakłada lokaty ?

Kto chętniej zakłada lokaty ? Ten artykuł jest w zasadzie kontynuacją myśli zawartej w tekście „Czy Polacy zmienili zdanie o lokatach „, który warto przeczytać najpierw. Analitycy PKO Banku Polskiego, zadali sobie pytanie w jakich grupach wiekowych klienci najczęściej zakładają lokaty, gdzie mieszkają ?

Zbadano okres od październiku 2021 do listopada 2022 dane pokazują, że posiadacze lokat ograniczyli złotowe depozyty bieżące, bez względu na swój wiek. Lokaty najczęściej zrywały osób w przedziale wiekowym 45-74. To blisko 2/3 spadku. To wypadkowa najsilniejszego ograniczenia depozytów wśród 35–74-latków . Ten przedział wiekowy ograniczył oszczędzanie na lokacie o 21 do 26%. .

 Jeśli dotyczą Cię te kłopoty zapewne szukasz oszczędności. Polecam zatem nasz wirtualne biura we WrocławiuPoznaniu i Krakowie, zredukujesz koszty administracji i wynajmu

Kto chętniej zakłada lokaty ? –

Seniorzy niechętnie zakładają lokaty

Im starsi posiadacze lokat, tym mniejsza jest ich podatność na czynniki, które motywują do zakładania lokat. Warto zauważyć, że wraz z wiekiem skala wzrostu złotowych lokat terminowych była coraz mniejsza. Mówimy tu o osobach w przedziale wiekowym od 85 roku życia. Tutaj chęć posiadania lokaty wyraziło 22% deponentów. Ale na te dane trzeba spojrzeć przez pryzmat tego, że młodzi generalnie nie korzystają z lokat terminowych, a największym wzięciem i tak cieszą się one wśród osób starszych

Odsetek deponentów w danej grupie wiekowej, którzy posiadają złotowe lokaty, wynosi od 5% w grupie wiekowej 18-24 do 39% w grupie 85+. W analizowanym okresie przyrost tego odsetka był największy w grupie 55-74-latków. Ponadto, wartość depozytów terminowych utrzymuje się na wyższym poziomie wśród osób dojrzałych.

Kto chętniej zakłada lokaty ?

Mówimy tu o grupach wiekowych 45-54 oraz 55-64, a także 65-74. Dlatego wzrost złotowych lokat to efekty zachowania klientów w przedziale wiekowym od 65 do 74, lat. Nie bez znaczenia pozostają także poglądy na oszczędzanie osób w grupie wiekowej 55-64 i 45-54 lat Tym samym to właśnie w grupie 45-74-latków analitycy bankowi zaobserwowali największą skalę zmiany struktury terminowej złożonych w banku oszczędności.

Szukasz wirtualnego biura? Zerknij na strony naszych partnerów!

Wirtualne Biuro Poznań

Wirtualne Biuro Kraków

Szukasz czegoś we Wrocławiu?

Wirtualne Biuro Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *