Spowolnienie przemysłowe

Spowolnienie przemysłowe w tym momencie jest już pewne. Nie jesteśmy jednak pewni jego rozmiaru. Biorąc pod uwagę nasze poprzednie doświadczenia nadal możemy liczyć na 3% wzrost gospodarczy. Znaczna część przedsiębiorców ogranicza swoje wydatki i rezygnuje z powiększania zatrudnienia. Są to typowe sygnały wyprzedzające dotyczące przyszłego spowolnienia gospodarczego. Firma S&P Global poinformowała w czwartek, że wskaźnik PMI dla przemysłu w Polsce w sierpniu wyniósł 40,9 pkt. wobec 42,1 pkt. w lipcu.

Spowolnienie przemysłowe – jak się przygotować

Wielu przedsiębiorców po ostatnich latach zwiększonych obrotów posiada zapasy gotówki. Ostatnie miesiące spowodowały wzrost cen. Ci którzy podnieśli ceny bez zwiększenia pensji, a ich branża w znacznej mierze opiera się o ludzką pracę mają nadwyżkę kapitału. Pieniądze te trzeba przeznaczyć na ograniczenie kosztów stałych. Jeśli nie macie możliwości znaczego ograniczenia kosztów, te pieniądze koniecznie muszą zostać spożytkowne na zwiększenie sprzedaży. Może się to odbyć poprzez reklamę w google/instagram lub zwiększenie nakładów do działu sprzdaży.

Wirtualne Biuro – https://wirtualnebiuropoznan.pl/

Innym przykładem na ograniczenie kosztów w małej firmie jest skorzystanie z usług wirtualnego biura. Możecie zrezygnować z wynajmowania nieruchomości i przenieść się do coworkingu oferującego obsługę poczty. Koszt nieruchomości możecie przeznaczć na reklamę o której wam wcześniej wspominaliśmy. Więcej na ten temat pisaliśmy też tutaj – Popularność wirtualnych biur podczas i po pandemii.

Szukasz wirtualnego biura? Zerknij na strony naszych partnerów!

Wirtualne Biuro Poznań

Wirtualne Biuro Kraków

Szukasz czegoś we Wrocławiu?

Wirtualne Biuro Wrocław

Spowolnienie przemysłowe – Czy możecie bać się o swoją pracę?

Tak, w niektórych przypadkach zwolenienia w firmach będą bardzo prawdopodobne. Dotyczy to zwłaszcza firm, które skoncentrowały się na eksporcie na zachód gdzie spowolnienie gospodarcze jest największe. Kolenym przykład to branże gdzie czas przygotowania produktu jest długi i skomplikowany. Tam firmy już od dłuższego czasu już wiadomo o możliwości spowolnienia. W wyniku tego firmy te wygaszają i ograniczają produkcję. Oczywiście tam zdecydowanie spodziewamy się ograniczeniu etatów. Wynika to z cyklu koniunkturalnego, który mendżerowie starają się przewidzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *